Credo

  • nie dajcie się zwieść iluzji
    nie dajcie się zwieść iluzji
  • nie dajcie się zwieść iluzji
    nie dajcie się zwieść iluzji
  • nie dajcie się zwieść iluzji
    nie dajcie się zwieść iluzji

Myślenice by Witold Augustyński - niezależna strona o Myślenicach to moja wizja Myślenic to taka, gdzie uśmiechnięci ludzie mówią sobie mijani dzień dobry. Gdzie do starszych a zwłaszcza autorytetów podchodzi się z szacunkiem. Gdzie ceni się wiedze i umiejętności, kulturę osobistą, a nie zajmowane stanowiska. Gdzie mężczyźni są szarmandzcy wobec kobiet, kobiety uprzejme wobec mężczyzn. Młodzi ludzie podchodzą do starszych z szacunkiem i to bez względu kim jest ten starszy człowiek. Gdzie życie towarzyskie toczy się na wernisażach, w teatrach, kinach, w miejscach kultury i historii. Gdzie ludzie dzielą się swoimi myślami na łamach forum internetowych w sposób jawny, grzeczny i kulturalny. To wcale nie jest utopia. Zacznij to robić od siebie i w swoim otoczeniu a zapewne przyjmie się wszędzie. Należy pamiętać, że największą presja dla ludzi jest presja społeczna. I nie dajcie się zwieść iluzji. Zasady moralne, etyczne i savoir-vivre - to wartości o których należy pamiętać i stosować. A nade wszystko nie kierować się jakże modną plotką tylko rzekome fakty sprawdzić u źródła.

Chciałbym przedstawić tutaj nasze Miasto Myślenice w sposób uczciwy i pozytywny. Mam głęboką nadzieję, że mi się to uda. Trudno mi pisać samemu i wiem, że to nie jest obiektywne, ale będę próbował, bez względu czy się komuś to podoba czy nie.

Witold Augustyński

PS. W silniku CMS wystąpił jakiś błąd i strona nie chodziła jakiś czas. No nie zauważyłem tego. A ludzie zamiast dać znać, że nie działa, że trzeba naprawić, to sesesesese … fajnie, że nie działa. Tak na marginesie.