Las Zadumy – Las Przodków – Las Medytacyjny

Las cmentarny

Las cmentarny

w Ekologia/Rozwój

Las cmentarny. Współczesne cmentarze nie były projektowane z myślą o przyszłości. Nie są też zbytnio ekologiczne. Cmentarze muszą ewoluować. Pochówki zanieczyszczają planetę. Oprócz uwalnianych niebezpiecznych i toksycznych chemikaliów, zużywana jest szalona ilość opłacalnych zasobów. Samo drewno z trumien to bezpowrotnie stracone hektary lasu. Tę ilość drewna można by wykorzystać do budowy domów. Cmentarze ponadto wymagają utrzymania, intensywnej pracy i sporo zachodu. W rzeczywistości dla wielu rodzin koszty te są nieosiągalne i wielu nie stać na śmierć. Na świecie jest wiele miejsc, w których brakuje realnej przestrzeni do pochówku.

Las cmentarnyLas cmentarny

To miasta metropolitalne w pierwszej kolejności odczują skutki ograniczonej powierzchni cmentarnej, co przyczyni się do wzrostu cen dostępnych działek. Wniosek jest taki, że współczesne cmentarze nie były projektowane jako rozwiązanie długoterminowe, nie z myślą o przyszłości. Wraz ze wzrostem populacji, problemy te będą się nasilać.

Zielone pochówki i „zielone kremacje” stają się coraz bardziej popularne na całym świecie. Istnieją jednak sposoby, aby umrzeć na zielono. Na całym świecie pojawia się coraz więcej lasów i naturalnych cmentarzysk. Oczywistym jest, że obecne pochówki odcisnęły piętno na środowisku. Czas stworzyć nowy model, znacznie bardziej przyjazny, a co najważniejsze, ekologiczny. Gdzie rodziny i osoby chętne do uczestniczenia w pochówku zostaną zaproszone do udziału w ceremonii sadzenia drzewa życia. Będą mogły także same sadzić nasiona lub sadzonki drzew.

Drzewa dostarczają światu tlenu, przez co też świeżego powietrza, eliminują CO2, sprowadzają chłód w lecie. Te fascynujące żywe istnienia mają wiele zalet, które nie tylko są widoczne od razu, ale też przez lata. Każde drzewo ma swoją własną osobowość i żadne dwa drzewa nie są dokładnie takie same – podobnie jak ludzie! Oprócz posiadania żywego drzewa pamięci, które honoruje ciebie, ukochaną osobę lub zwierzę domowe, masz również dodatkowe korzyści, które wiążą się z sadzeniem i uprawą drzewa.

Drzewa zaś:

  • oznaczają pory roku, pozwalając nam w naturalny sposób obserwować czas,
  • są doskonałym antydepresantem i pomagają obniżyć wskaźniki stresu i zwiększyć jasność umysłu,
  • poprawiają jakość powietrza i wody oraz pomagają zapobiegać erozji gleby,
  • chronią przyrodę i są źródłem składników odżywczych dla wielu zwierząt,
  • pomagają zachować bioróżnorodność,
  • walczą ze zmianami klimatycznymi i globalnym ociepleniem,
  • miasta i obszary z większą liczbą drzew mają niższy wskaźnik przestępczości,
  • drzewo jest w stanie wchłonąć 22 kg dwutlenku węgla rocznie, a w okresie 50 lat może zutylizować jedną tonę dwutlenku węgla.

Las cmentarny – Podsumowanie:

Dzięki Lasowi Cmentarnemu możemy poprzez śmierć budować życie, które się odradza. Krąg życia nigdy się nie kończy. Drzewa są uważane za inteligentne, ponieważ mogą komunikować się za pośrednictwem swoich systemów korzeniowych i są podatne na zmysł dotyku. W rzeczywistości są to żywe, oddychające istoty, które swym oddechem dają nam żyć. Kompensacja dwutlenku węgla przez drzewo przez całe jego życie pomaga nie tylko lokalnym ekosystemom, ale także wszystkiemu wokół niego. Każde drzewo, które dziś wyrasta, zaczyna od nasiona. Z nasion tych rodzą się piękne, żywe drzewa, które zapewniają cień i tlen na długie lata.

PS. Drzewa to życie, a ludzkość potrzebuje życia jak nigdy. – August Witti

Najnowsze od Ekologia

Kąpiel leśna

Kąpiel leśna

Kąpiel leśna. Deficyt natury to współczesna przypadłość. Coraz więcej ludzi mieszka w

Zasoby wody się kurczą

Zasoby wody się kurczą. Przyczyną jest wysychanie gleb w naszych zlewniach. Mniej

Sadzić drzewa

Sadzić drzewa, to jeden z felietonów wprowadzający w tematykę drzew i kultywowanie
Cmentarz dla zwierząt

Cmentarz dla zwierząt

Leśny cmentarz dla zwierząt zapewnia spokojne i naturalne miejsce pochówku. W prostocie
Translate »
Idź do góry