Las Cmentarny – Las Przodków

Myślenice turystyczne

Myślenice turystyczne

w Lifestyle/Miasto

Myślenice turystyczne dla Krakowa były zawsze zielonymi płucami, miejscem rzecznych letnich kąpieli, spacerów, nocnych zabawy, a od wielu lat zimowych zjazdów i relaksu. Fakt, że jesteśmy oddalenie raptem 36 km. od Krakowa powoduje, że śmiało możemy pretendować do zaplecza sportu i rekreacji dla tego olbrzymiego miasta. Ale nie jesteśmy. Dlaczego?

Myślenice turystyczneMyślenice turystyczne

Turystyka to jedna z najbardziej dochodowych branż, ale wymaga infrastruktury. Takich miast jak nasze w Polsce nie ma zbyt wiele. A już zapewniających tyle atrakcji, prawie wcale. Mamy tutaj wszystko czego sobie można zamarzyć. Piękne dorzecze Raby, możliwości kąpieli rzecznych, spacerów w pięknych parkach, uprawiania wszelkich sportów, weekendowych zjazdów narciarskich i spacerów po górach. Nawet zalew Dobczycki nam sprzyja. Jedynego czego nie mamy to zieleni, drzew i lasów, które zostały przetrzebione, gdyż jesteśmy jednym z najbardziej zadłużonych miast w Polsce.

Nie dostrzegamy możliwości lub ich nie chcemy dostrzegać. A przecież gdybyśmy stali się miejscem turystycznym opływalibyśmy wszyscy w dostatek. Każdy mógłby zarobić, a miasto najwięcej. Ale nie! Kolejne chybione inwestycje, brak spójnej strategii, brak zaplecza, stawiają nas w złym położeniu jako miasta turystycznego. Brak inwestycji w okolice Raby, w kąpieliska powoduje, że czasami strach tam się kąpać. Nikła infrastruktura co do miejsc noclegowych, restauracji i barów, kawiarni i miejsc spotkań, to wszystko kuleje. Myślenice stają się smutnym miastem bez życia. Nic tu się nie dzieje. A mamy od kogo się uczyć. Wszak Kraków tuż tuż.

Myślenice turystyczne – Podsumowanie:

Masz zrewitalizowany rynek nigdy nie wyglądał tak tragicznie jak dzisiaj. To letni piekarnik, patelnia jak się mawia nikogo nie przyciąga i chyba o to chodziło. Cóż z tego, że olbrzymi, lecz pusty i cichy. Na rynku w Myślenicach w godzinach nocnych można się położyć i trwać tak spokojnie do rana. Pies z kulawą noga cię nie osika i nie zaczepi, a spokój i cisza jest jak na cmentarzu. To samo z imprezami miejskimi, cisza i spokój, jak na wsi. Choć na wsi prędzej ktoś przejdzie. Smutne te nasze Myślenice, bez polotu, bez wizji, bez tradycji, bez życia. Wieczorem można przejść kilometry szukając rozrywki w mieście wyglądającym jak wyludnione.

PS. Wizytówka jak pusty bilet nikogo nie zaprasza.

Najnowsze od Lifestyle

Ludzkość a drzewa

Ludzkość a drzewa

Ludzkość a drzewa. Drzewa są ważną częścią Matki Ziemi, a ich majestatyczna
12 cech pasji

12 cech pasji

12 cech pasji. Pasja nie wiedzieć czemu kojarzy się z pracą. Pasja
Szwedzi górą

Szwedzi górą

Szwedzi górą! Szwecja podchodzi do koronowirusa w ten sposób: “do tej pory
rozwój osobisty

Rozwój osobisty

Rozwój osobisty trwa całe życie. To sposób, na ocenę samego siebie, swoich
Towarzyski gatunek

Towarzyski gatunek

Dlaczego towarzyski gatunek? Ciekawe to zagadnienie, któremu sam ulegam, bardzo rzadko niestety.
Translate »
Idź do góry