Las Zadumy – Las Przodków – Las Medytacyjny

Witajcie, Myślenice!

Witajcie, Myślenice!

w Miasto

Witajcie, Myślenice! Myślenice by Witold Augustyński – to moja wizja Myślenic. Tworzę ją, bo mogę. A jest ona taka, że uśmiechnięci ludzie mówią sobie mijani „dzień dobry”, machają do siebie i są dla siebie serdeczni. Gdzie do starszych z nich, a zwłaszcza autorytetów. podchodzi się z szacunkiem i wdzięcznością. W miejscu gdzie ceni się wiedzę i umiejętności, kulturę osobistą, a nie zajmowane stanowiska i mocne łokcie.

Witajcie, Myślenice!

Gdzie mężczyźni są szarmanccy wobec kobiet, kobiety uprzejme wobec mężczyzn. Młodzi ludzie grzeczni i uprzejmi. Gdzie życie towarzyskie toczy się na wernisażach, w teatrach, kinach, w miejscach kultury i historii, a także przyjemnych pubach, kawiarniach, dyskotekach. Gdzie ludzie dzielą się swoimi myślami na łamach forum internetowych w sposób jawny, grzeczny i kulturalny.

Witajcie, Myślenice!

To wcale nie jest utopia. Zacznijmy to robić od siebie i w swoim otoczeniu, a zapewne przyjmie się i wszędzie, jak to zwykle bywa. Należy pamiętać, że największą presją dla ludzi jest presja społeczna, a najlepszym przykładem wzór do naśladowania. I nie dajcie się zwieść iluzjiZasady moralne, etyczne i savoir-vivre to wartości, o których należy pamiętać i stosować. A nade wszystko nie kierować się jakże modną plotką, tylko rzekome fakty sprawdzić u źródła samemu.

Chciałbym przedstawić tutaj nasze miasto Myślenice w sposób uczciwy i pozytywny, a jednocześnie osobisty. Mam głęboką nadzieję, że mi się to uda. Tę stronę wykonuję póki co sam i sam ją sponsoruję, bo mogę. Nie oznacza to, ze chcę ją robić sam, bo mi się też czasem nie chce.

Witold Augustyński

Najnowsze od Miasto

Kąpiel leśna

Kąpiel leśna

Kąpiel leśna. Deficyt natury to współczesna przypadłość. Coraz więcej ludzi mieszka w

Zasoby wody się kurczą

Zasoby wody się kurczą. Przyczyną jest wysychanie gleb w naszych zlewniach. Mniej

Sadzić drzewa

Sadzić drzewa, to jeden z felietonów wprowadzający w tematykę drzew i kultywowanie
Ludzkość a drzewa

Ludzkość a drzewa

Ludzkość a drzewa. Drzewa są ważną częścią Matki Ziemi, a ich majestatyczna
Translate »
Idź do góry