Lasy nad cmentarzami

Lasy nad cmentarzami

w Ekologia/Miasto/Rozwój

Lasy nad cmentarzami. To już nie jest koncepcja, to paląca, nagła potrzeba i jeśli tego nie dopełnimy, sami umrzemy i co gorsza, w męczarniach. Cmentarze bezwzględnie muszą ewoluować, gdyż pochówki zanieczyszczają planetę. Co roku umiera na Ziemi 55 tys. osób, a wraz z nimi do ziemi trafia formaldehyd. Oprócz uwalnianych niebezpiecznych i toksycznych chemikaliów, zużywana jest szalona ilość zasobów. Samo drewno z trumien to około 4 miliony akrów lasu!

Lasy nad cmentarzamiLasy nad cmentarzami

Cmentarze wymagają utrzymania i intensywnej pracy. A oprócz negatywnego wpływu na środowisko, pochówek jest bardzo kosztowny. W rzeczywistości wielu rodzin nie stać na śmierć. Jest wiele miast na świecie, w których już dzisiaj zaczęło brakować realnej przestrzeni do pochówku i rozpoczęto recykling działek, aby to miejsce znaleźć. Ogromne metropolie w pierwszej kolejności odczują skutki ograniczonej powierzchni, a to tylko przyczyni się do wzrostu cen dostępnych działek. Wniosek jest taki, że konwencjonalne cmentarze nie były rozwiązaniem długoterminowym. Problemem stało się miejsce oraz zatrucie środowiska.

Zielone pochówki i naturalne zielone kremacje stają się coraz bardziej popularne na całym świecie. Istnieje wiele sposobów, aby umrzeć na zielono, a na całym świecie pojawia się coraz więcej lasów i naturalnych cmentarzysk, aby sprostać wymaganiom starszych pokoleń. Obecna forma pochówku odcisnęła już piętno na środowisku, niestety będzie odciskać dalej, ale to nie oznacza, że mamy ten sposób kontynuować. Czas najwyższy z tym skończyć. Dlaczego by zatem nie zamienić cmentarzy w lasy przyszłości, ekologiczne, zdrowe i ratujące nasze ludzkie życie?

Lasy nad cmentarzami – Podsumowanie:

Śmierć i życie nieustannie się mijają. Symbolika śmierci ostatnimi czasy także się zmieniła, jak wszystko. Dlaczego by zatem nie wrócić do korzeni, do czasów, gdy ludzi się paliło po śmierci i sadzono na prochach drzewa? Nie dosyć, że powrócimy do mądrej tradycji, to przy okazji niejako uratujemy naszą planetę i swoje życie. Ale to zupełnie przypadkowo, bo cmentarze zatruły nasze obecne środowisko i szukamy na gwałt ratunku. Ratunku dla naszej matki Ziemi, ratunku dla nas, gdyż zwyczajnie już się dusimy.

PS. Czas najwyższy sadzić lasy, bo bez tlenu nie pooddychamy. – August Witti

___________
#LasCmentarny