Ludzkość a drzewa

Ludzkość a drzewa

w Ekologia/Lifestyle/Miasto

Ludzkość a drzewa. Drzewa są ważną częścią Matki Ziemi, a ich majestatyczna obecność wzbudziła podziw wielu różnych kultur. Odgrywają one ważną rolę w naszym istnieniu od zarania i zapewniają życie wszystkiemu co żyje.  Symbolika drzew nawiązuje do historii każdego kraju i kultury. Drzewa są jedną z największych rzeczy i łączą całą ludzkość. Mistyczne i majestatyczne drzewa są postrzegane jako starożytne żywe istoty. Od leczenia po ochronę, drzewa odegrały dużą rolę w naszej historii. Zapewniając nam tak wiele naszych podstawowych potrzeb, drzewa oferują nam znacznie więcej dzięki ich mistycznemu połączeniu z naszym duchem. Przepływa przez nie wielka energia i mądrość.

Ludzkość a drzewaLudzkość a drzewa

Wiele drzew ma swoje własne znaczenie. Drzewo akacji np. symbolizuje odnalezienie czegoś podczas podróży. Olchy zaś to idealna kryjówka i ulubione miejsce wróżek. Drzewa osiki symbolizują odkrywanie i rozwijanie skrzydeł. Starożytny symbol drzewa reprezentuje pokarm fizyczny i duchowy, przemianę i wyzwolenie, zjednoczenie i płodność. Często postrzegany jako symbol kobiecości ze względu na długie gałęzie i liście, pień jest postrzegany jako męski. Carl Jung postawił hipotezę, że drzewo symbolizuje jaźń, androgynię, równość płci i indywidualność zarazem.

Kult drzew, znany jako dendrolatria, odnosi się do tendencji społeczeństw na przestrzeni dziejów do czczenia i mitologizowania drzew. Przez wieki nadawano im głębokie znaczenie. Są postrzegane jako potężne symbole wzrostu i zmartwychwstania. W wielu religiach ludowych mówi się, że drzewa są domem duchów. Druidyzm, a także pogaństwo germańskie, obejmowały praktyki kultowe w świętych gajach. Dąb ma ogromne znaczenie w tych kulturach. Drzewa są umieszczone w tekstach religijnych. Przykładem jest biblijne Drzewo Wiedzy, gdzie Adam i Ewa zjedli zakazany owoc z tego samego drzewa, na którym został ukrzyżowany Jezus.

Ludzkość a drzewa – Podsumowanie:

Ze względu na czas, jaki my jako ludzie jesteśmy związani z drzewami, nic dziwnego, że uczucie, które do nich żywimy jest uniwersalne, że ich symbolika pozostaje silna, a ludzie nadal do nich lgną. Związek między ludzkością a drzewami posunął się ostatnio o krok dalej dzięki bio pochówkom i bio urnom, które zasadniczo pozwalają ludziom zakopywać prochy w urnie, w której rośnie drzewo. Te biodegradowalne urny zyskują coraz większą popularność na całym świecie, ponieważ coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z tej podnoszącej na duchu opcji i zostaje upamiętniony w pochówku, którego symbolem jest drzewo.

PS. Miłość jest jak drzewo, sama z siebie rośnie, zapuszcza korzenie i kwitnie. – August Witti

______________
#LudzkoscADrzewa