Model biznesowy

Model biznesowy cmentarza przodków

w Ekologia/Miasto/Rozwój

Model biznesowy cmentarza przodków. Koncepcja, by las cmentarny albo las przodków był zrównoważony i dochodowy, nie musi być wydumaną sprawą. Trzeba po prostu mieć wizję tego, co można zrobić, aby pomóc ludziom poradzić sobie z odejściem ich bliskich i wesprzeć przyrodę w opiece. Wcale nie jest istotny tutaj duży kapitał finansowy ani zaawansowana technologia. W takim miejscu jak Myślenice, okolice góry Szubiennej, nie ma konieczności posiadania infrastruktury świadczonych usług. Wystarczy wprowadzić partnerskie umowy z już istniejącymi firmami i gospodarstwami, które zapewnią niezbędne umiejętności, obsługę i usługi.

Model biznesowyModel biznesowy cmentarza przodków

Oczywiście należy znaleźć duży rynek docelowy ludzi, którzy wierzą w oddawanie czci zmarłym… i którzy są gotowi zainwestować w zachowanie pamięci o tych, którzy odeszli. Sądzę, że w pobliżu takiej aglomeracji jak Kraków, nie było by z tym większego problemu. Kluczowym czynnikiem jest miejsce, a to doskonale nadaje się na taki pomnik pamięci. Oczywiście potrzebne są odpowiednie licencje i pozwolenia na stworzenie takiego miejsca spoczynku dla zmarłych, które będzie również wygodnym schronieniem dla żyjących.

Jest wiele strategii, które można zastosować. Na początku należy ustalić priorytety /związane z potencjalnymi przychodami/ i systemem wprowadzanych usług. Oprócz sprzedaży działek cmentarnych, można tanim sumptem stworzyć obiekty, aby zaspokoić rytuał religijny, społeczny i wypoczynkowy. Oprócz świadczonych usług zielonego pochówku dla ludzi, można wprowadzić zielony pochówek dla zwierząt ze wszystkimi możliwymi usługami, aby pomóc ludziom pożegnać się z ich wiernymi zwierzętami.

Stworzony las cmentarny uczyni to miejscem pięknym, które rodziny chciałyby często odwiedzać. Z przestrzenią na spacery, leśny odpoczynek, pikniki i ogniska, małe miejsca gastronomiczne zapewniające pożywienie podczas spotkań z bliskimi. Oczywiście zapewnić można także w całym lesie swobodne Wi Fi. Wprowadzone zostały by kody QR do odczytania z grobów, dzięki czemu możliwe byłoby połączenie z Facebookiem zmarłego oraz pozostawienie wiadomości i wspomnień.

Model biznesowy cmentarza przodków – Podsumowanie:

Kolejną innowacją byłoby stworzenie obiektów rekreacyjnych podlegających opłatom za wstęp oraz ścieżki rowerowe. Także nadzorowane place zabaw i miejsce do jazdy na deskorolce, aby zająć dzieci. Podczas gdy starsi kultywowali by śmierć bliskich i znajomych. Dodatkową formą płatnego wypoczynku byłyby wszelkie imprezy pod gołym niebem oraz imprezy typu surwiwalowego. Takich pomysłów wykorzystania odpłatnego takiego miejsca jest sporo i z całą pewnością las przodków jest inwestycją dochodową. Ponadto zapewnia pracę wielu ludziom mieszkającym w okolicy oraz usługom przez nich świadczonym. Wystarczy to pojąć, wyobrazić sobie i wdrożyć w życie.

PS. Las jest zawsze miejscem odpoczynku, ale może też być miejscem spoczynku. – August Witti

_____________
#ModelBiznesowy