10 objawów strachu

10 objawów strachu

w Rozwój

10 objawów strachu w tobie. Większość z nas jest pełna nieuzasadnionego lęku. Nie uświadamiamy sobie, że to emocje opanowały nasze życie. Emocje nad którymi powinniśmy pracować i opanowywać, przez co wzrastać. Strach na ogół jest podstępny, bo opiera się na bzdurnych myślach, a pojawia się w swoistych przebraniach i zachodzi od tyłu. Ale strach to tylko emocjonalna ułuda i absolutnie nie powinniśmy go dopuszczać do głosu, bo z definicji paraliżuje. Oto 10 sposobów, na rozpoznanie strachu, dostrzeżenia w jaki sposób strach rządzi życiem i przejmuje nad nami kontrolę.

10 objawów strachu10 objawów strachu

1. Dążysz do osiągnięcia niemożliwego

Gdy boisz się krytyki, porażki i odrzucenia, robisz wszystko, aby się przypodobać. Przywdziewasz wówczas maskę ​​doskonałości, która to oddziela cię od tego, czego tak bardzo pragniesz, a mianowicie intymności, miłości i akceptacji siebie. To strach niczym nie uzasadniony, bo ty nie masz się podobać wszystkim, ale masz być prawdziwie sobą. Maski, przypodobanie innym, lizusostwo, czy donosicielstwo jest objawem strachu w nas. Tym samy przekreślasz w sobie możliwość wzrostu.

2. Realizm zabija marzenia

Kiedy boisz się podjąć ryzyko i wybrać to, czego naprawdę chcesz, przekonujesz się, że twoje myśli ograniczają twoje życie, jak to tylko możliwe. Gdy pojawia się w nas strach, zapominamy jak śnić i marzyć. Bycie „realistą” i uleganie fobiom, strachowi, panice jest druzgocące dla życia i paraliżuje nasze działanie.

3. Mówisz TAK, gdy myśli NIE

Stach przez rozczarowaniem ludzi lub odrzuceniem powoduje okłamywanie siebie i sztuczność. To może i miłe dla innych, ale dla ciebie to destrukcja. Destrukcja podświadomości, która prowadzi do urazy i konfliktów wewnętrznych. Z czasem zapisuje się ona tak głęboko, że nie jesteś w stanie być prawdziwym i prawdomównym.

4. Mówisz NIE, gdy myśli TAK

Gdy się boisz, nie podejmiesz ryzyka ze względu na strach właśnie. Mówisz NIE, bo boisz się porażki, ale boisz się też sukcesu. Boisz się zostać odrzuconym, a co za tym idzie boisz się ruszyć naprzód i wyjść ze swojej strefy komfortu. Istotnie strach paraliżuje. Dostrzegasz to już?

5. Osłabiasz się nadmiarem jedzenia, alkoholem, technologią, nadmiarem pracy

Strach wyzwala wewnętrzny ból, który próbujemy przykryć w każdy dostępny sposób. Jemy w nadmiarze, pijemy alkohol, zasłaniamy się technologią i uciekamy w nadmiar pracy. Daje nam to złudne poczucie tymczasowego uśmierzenia bólu. A tak naprawdę obniża naszą samoocenę i prowadzi nas wprost na manowce choroby.

6. Zwlekasz, odkładasz, przekładasz

Bojąc się wycofujemy się zewsząd z powodu strachu przed porażką, sukcesem, niepewnością, osądem, krytyką lub odrzuceniem. Stajemy na uboczu żucia, gdzie pozornie czujemy się bezpiecznie. Ale to pobocze życia, a nie życie. Strach krzewi się jak ogień i jak ogień możesz go ugasić.

7. Walczysz ze sobą o podejmowanie własnych decyzji

Gdy się boisz, unikasz podejmowania jakichkolwiek decyzji, o których serce mówi, że ​​musisz je podjąć. Twoja intuicja podpowiada, że ​​czas na zmiany i porzucenie strachu. Boisz się niepewności ale odkrywasz, że niepewność jest bramą do możliwości. Musisz tylko ją przełamać. Wszędzie tam gdzie zamknięte strachem drzwi, ukryte są najcenniejsze doświadczenia i wzrastanie.

8. Chcesz kontrolować wszystko

Strach powoduje wzrost chęci kontroli wszystkiego. Powoduje również myśli, że żyjesz we wrogim, nieprzyjaznym świecie, to zaś wzmaga strach i koło się zamyka. Gdy zaś pozbywasz się strachu, zaczynasz ufać, że w koło jest przyjazny i łagodny świat. Możesz wówczas poddać się życiu jakim jest i zaakceptować to, co jest jakie jest.

9. Powstrzymujesz się i okłamujesz

Gdy pojawia się strach, unikasz mówienia o tym w co wierzysz. Nie chcesz, aby twój głos został usłyszany. Powstrzymujesz się od tego, czego naprawdę chcesz. Gdy zaś pozwolisz prowadzić się miłości, szanujesz i doceniasz swój boski głos, który płynie przez ciebie. Przyciągasz podobnych ci ludzi, a wraz z nimi spokój i brak strachu.

10. Chorujesz

Strach to emocja, która powstrzymuje cię przed podążaniem za marzeniami. Wywołuje również stres, co naraża cię na ryzyko choroby i utrudnia wyleczenie, gdyż problem powraca. Strach paraliżuje również uzdrowienie i wyjście z choroby.

10 objawów strachu – Jak sobie radzić ze strachem?

Zastanów się nad tym, co cenisz i oddaj się doświadczaniu miłości i więzi. Dostrzeż, jak pod wpływem twojej otwartości i spokoju strach się rozpływa, rozwiewa. Bardzo pomaga medytacja, gdyż jest sposobem na zmniejszenie i pozbycie się strachu, poprawę zdrowia, zwiększenie odwagi i zmniejszenie stresu. Kwestionuj swoje przekonania, podważaj wszystko i kształtuj ponownie.

Wiele z tych przekonań, w które wierzysz i wiesz, jest przestarzałe i nieaktualne. Zaufaj wszechświatowi, bo „Najważniejszą decyzją, którą podejmujemy, jest to, czy wierzymy, że żyjemy w przyjaznym, czy wrogim wszechświecie” – Albert Einstein. Gdy omyłkowo wierzysz, że żyjesz we wrogim wszechświecie, życie staje się przerażające i bezcelowe. Pozwalasz strachowi się powoli zabijać.

PS. Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko rozumieć. – Maria Skłodowska-Curie

pobrane z DZIENNIK WAREZA

Tags: