Czym jest akceptacja

w Rozwój

Czym jest akceptacja? To ciekawe zagadnienie, bo wielu z nas myli je z neutralnością, bądź przyjmuje bezwiednie. Nasz ludzki umysł jest zawsze w stanie wojny z samym sobą. Nie jest to niczym zadziwiającym, bo tak on w istocie działa. Jesteśmy w jednym miejscu, a umysł już chce do drugiego. Robimy coś, a umysł nas wyprzedza i jest już w innym działaniu /myślami/. Zawsze znajdziemy w nim sprzeczności, powód do narzekań lub jak mu się wydaje istotnych pytań. I właśnie te myśli należy tłumić, gdyż one wprowadzają w nas chaos myślowy i bynajmniej nie pomagają nam w zrozumieniu tematu.

Czym jest akceptacja

Czym jest akceptacja – Obserwacja:

Nie każda myśl jawiąca się w naszej głowie, jest prawdziwa, istotna lub w ogóle rozumna. Myśli to przygodne retrospekcje lub wyobrażenia, które narastają i de facto przeszkadzają. To bardzo istotna informacja, że nie jesteśmy własnymi myślami i możemy się ich pozbyć odwracając uwagę. Branie ich na poważnie jest nierozsądne, bo to tylko myśli. Nie są one godne także wypowiedzenia, gdyż opierają się na przypadku, zaś rozumowanie jest nasze. Zatem rozumowanie, rozpatrzenie, zastanowienie, dedukcja jest OK, przygodne myśli już nie.

Czym jest akceptacja – Rozważania:

Myśli są tylko myślami i to, co z nimi zrobisz, zależy całkowicie od ciebie. Ludzie walczą z myślami, aby odeszły. Tu nie ma potrzeby walki i oporu, bo to nic nie daje, na dodatek wzmacnia to o czym myślimy. Konieczna jest tu akceptacja, przyjęcie tych myśli i nie przywiązywanie do nich wagi. Są bo są! Jedynym wyjściem z bólu, który również jest myślą, jest jego akceptacja. Gdy zaś zaakceptujesz niechciane, przestaniesz się ich po prostu bać. I to jest istotna informacja.

Gdy zaś akceptujemy wszystko co w nas, pojawia się logika myślenia. Zauważasz, że mądrość twoja jest niewykorzystana, bo wszędzie stosujesz opór. Zaś akceptacja zmusza do rozwagi i logiki, bo umysł siłą rzeczy musi to sobie wytłumaczyć. A staranie się zbyt mocno nie pomaga ani twojej pracy, ani też umysłowi. Natomiast swoboda, akceptacja, a co za tym idzie zrozumienie i przyjęcie – pomaga. Po co się wciąż opierać, skoro z tego tylko same kłopoty?

Czym jest akceptacja – Podsumowanie:

Zaakceptuj siebie. To pozwoli ci na dedukcję i zmiany, a dzięki logice możesz powiązać jedną informację w twojej głowie z drugą i wyciągnąć logiczny wniosek. Wówczas to akceptacja jest pełna i rozum się uspakaja. Gdy zaś rozum jest pozbawiony przypadkowych myśli, skupia się na zadaniu, problemie, właściwym odbiorze i jest w stanie przepracować wszystko, tak aby nam sprzyjało. Potrafimy wówczas pozbyć się najcięższego przeciwnika jakim jest strach. A to prowadzi wprost do szczęścia.

PS. Tyle w temacie akceptacji.

pobrane z DZIENNIK WAREZA

Tags: