Drzewa a duchowość

w Rozwój

Drzewa a duchowość – drzewa mają priorytetową rolę w świecie duchowym, a i samo obudzenie w dążności do oświecenia rozumie ich rolę i wagę. Drzewa były od tysiącleci święte w kulturach starożytnych, jak i współcześnie. Ich piękno i symboliczne znaczenie porywa i wpływa na nasze życie duchowe. Drzewa są źródłem energii na wielu fizycznych poziomach. Jako roślinność pomagają ludziom i planecie, dostarczając tlen, cień, surowiec, ale też całego mnóstwa owoców. Mogą zapewnić schronienie zarówno nam ludziom, jak i zwierzętom. Pomagają nam przetrwać.

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość – Obserwacja:

Energia drzew wpływa na nasze ciała mentalnie, emocjonalnie i duchowo. Pomijając już cały aspekt produkcyjny i grzewczy. Zapewniają nam spokój i radość w każdym wieku. Jak wszystko co żywe, mają swoje częstotliwości energetyczne, wibracje i aurę. Dla zdrowia ludzkiego są nieodzowne ze względu na możliwość uziemiania. Wibracje drzew są wolne, głębokie i skoncentrowane. Drzewa zapewniają energetyczny klimat bezpieczeństwa, ochrony i stabilności.

Człowiek w kontakcie z drzewem, odczuwa jego spokojne wibracje i zaczyna rezonować z energią drzewa. Staje się bardziej skoncentrowany i uziemiony, przez co może się wyciszyć i sięgnąć do swojej świadomości, do własnego potencjału. Drzewa zapewniają nam dawkę uniwersalnej energii życiowej nie żądając nic w zamian. Zawsze i wszędzie nam pomagają, dają schronienie i ciepło, a niejednokrotnie i strawę. Naszym obowiązkiem, a zarazem koniecznością, jest roztoczyć nad nimi opiekę jeżeli chcemy spokojnie żyć.

Drzewa a duchowość – Rozważania:

Zasadź swoje drzewo. Daj życie drzewu, sobie i naszej planecie. Popatrz co zrobiliśmy z przyroda w miastach w których przyszło nam żyć. Popatrz co dzieje się z przyrodą na świecie. A przecież drzewa mają wiele wspaniałych korzyści dla ekosystemu. Co może być bardziej istotnego, uzdrawiającego i świętego niż drzewa? Bez nich zanim się udusimy to jeszcze spali nas słońce i zmrozi pogoda. Zatem wyboru nie ma. Zasadź drzewo nieistotne gdzie. Zasadź.

Drzewo zasadzone ku pamięci to żywy hołd, a jednocześnie korzyść dla nas samych i przyszłych pokoleń. To drzewa i rośliny sprawiają, że przestrzeń staje się tajemnicza, bajkowa. To one sprawiają, że w upalne dni miło jest pod nimi być. To one sprawiają również, że w dni mroźne, nie umieramy z zimna i wychłodzenia, bo zapewniają nam ciepło i ogień, który okiełznany wprowadza w nas spokój i bezpieczeństwo.

Drzewa a duchowość – Podsumowanie:

Zasadź zatem drzewo w czyimś imieniu, albo na pamiątkę urodzin, świąt, wydarzeń, wesela, narodzin, rocznic i byle okazji. Możesz to zrobić spokojnie, bez inwestycji, przyjemnie i na łonie natury. Zasadź drzewo na skwerze, osiedlu, parku, lesie, gdziekolwiek można i dbaj o to drzewo jak o własne. Ono będzie ci przypominać twoją intencję i z roku na rok pięknieć, dostojnieć, zacieniać, uziemiać, rodzić się na wiosnę i umierać jesienią. To ono pozwoli ci swobodnie oddychać. Niech to stanie się tradycją, świadomym zwyczajem, odruchem. Bo bez drzew nie bardzo nam się uda przeżyć. A nawet gdyby, to i tak każą nam za to płacić. A drzewo nie żąda niczego.

PS. Mężczyzna musi zbudować dom, posadzić drzewo i spłodzić syna – a ty kobieto, potem sprzątaj, podlewaj, wychowuj.

pobrane z DZIENNIK WAREZA